Pończochy przeciwżylakowe dla kobiet w ciąży

ilość znalezionych towarów: 31

Decydując się na zakup pończoch przeciwżylakowych dla ciężarnych, czyli kobiet w okresie ciąży, musimy brać pod uwagę jaki stopień kompresji, czyli medycznego ucisku, zalecił nam lekarz prowadzący.Jeśli nie mamy do tej pory żadnych problemów z żyłami i puchnącymi nogami, czyli pod tym względem możemy się opisac jako osoby zdrowe, wtedy wystarczą nam klasyczne pończochy uciskowe profilaktyczne, które cechują się lekkim uciskiem terapeutycznym. Są one cienkie i praktycznie niczym na pierwszy rzut oka nie różnią się od zwykłych pończoch, zapewniają nam one jednak zwiększony komfort i zbawiennie wpływają na stan naszych żył i nóg.

Jeśli mamy już objawy ciężkich i zmęczonych nóg, lekko napuchniętych z objawami pierwszych pajączków czy lekkich zmian żylakowych, wtedy prawdopodobnie lekarz zaleci nam stosowanie uciskowych pończoch przeciw żylakom 1 stopnia kompresji. Ich ucisk jest specjalnie dobrany i stopniowany, aby zapewnić nam właściwy poziom terapii i komfortu. Natomiast gdy zmiany, jak i objawy są poważniejsze, co jest dość częste w okresie ciąży, zwłaszcza od końca drugiego trymestru, wtedy zalecone zostaną nam prawdopodobnie pończochy 2 stopnia medycznej kompresji, których ucisk określany jest jako średni.

Dokonując wybory właściwego modelu, kluczowym jest dobranie właściwego rozmiaru na podstawie dokładnego pomiaru nogi, np. przy pomocy miary krawieckiej, gdzie mierzymy obwody nogi bez żadnego luzu, a następnie spisane pomiary dokładnie porównujemy z tabelą rozmiaru pończoch, dobierając właściwy rozmiar.

Same pończochy przeciwżylakowe są takie same dla wszystkich pacjentów, gdyż nie ma specjalnych modeli ciążowych. Występują one jedynie w przypadku rajstop, gdzie szerokość w pasie musi być wtedy regulowana ze względu na szybko rosnący brzuszek. Jednak noszenie pończoch jest zwykle wygodniejsze, dlatego są one tak chętnie wybieraną metodą terapii nóg, również w okresie ciąży.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 67 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-30
Zakup w sklepie oceniam bardzo pozytywnie Na bieżąco była podawana informacja o statusie zamówienia
2024-01-28
wszystko ok
pixel