RAJSTOPY UCISKOWE - PRZECIW ŻYLAKOWE

ilość znalezionych towarów: 49

Rajstopy uciskowe to bardzo dobry i praktyczny wybór dla wielu kobiet, które pragną zadbać o swoje nogi i układ krwionośny lub są w trakcie terapii lub profilaktyki schorzeń dolnych naczyń krwionośnych. Wybierane są zwykle ze względów praktycznych, kiedy terapią objęte są obie nogi lub przez aktywne i pracujące kobiety, które chcą się czuć modnie i kobieco w medycznym produkcie uciskowym nie rezygnując przy tym z wygody i praktyczności stroju. Rajstopy uciskowe dzielimy według stopnia ucisku od tych profilaktycznych, kierowanych do wszystkich kobiet chcących dbać o swoje nogi, dużo pracujących w pozycji siedzącej lub stojącej lub długo podróżujących samochodem lub samolotem, po te medyczne o 4 klasach ucisku opisanych według stopni siły ucisku. Najczęściej zalecanymi i stosowanymi są rajstopy w 1 i 2 klasie ucisku, gdzie siła ucisku - kompresji - jest określana jako lekka lub średnia. Klasa 3, jako klasa silna, jest zalecana rzadziej, natomiast produkty w 4 klasie są dostępne tylko na specjalne zamówienie pod indywidualny rozmiar.

 

Dobrze dobrane rajstopy uciskowe mają spory wpływ na kondycję naszego układu krwionośnego, gdyż dzięki stopniowanej sile ucisku, gdzie najwyższy ucisk przypada w okolicy kostki dalej maleje w łydce aż do osiągnięcia około 40% siły w okolicy uda, wspomagają siłę zwrotnego przepływu krwi co wspiera nasze zastawki żylne, chroni przed zastojami oraz niweluje obrzęki i uczucie ciężkich nóg. Rajstopy uciskowe mają zastosowanie zarówno przy profilaktyce przeciwżylakowej czy obrzękowej, jak i są stosowane po skleroterapii, przewlekłej niewydolności żylnej, zapalnych zapaleniach żył czy po epizodach zakrzepowych i dalszej profilaktyce przeciwzakrzepowej dla chodzących i aktywnych pacjentów. Musimy jednak pamiętać, że dobór właściwego produktu uciskowego oraz klasy jego ucisku należy zawsze skonsultować z lekarzem. Wiedząc której klasy stopnia ucisku rajstopy mamy kupić, pozostaje nam już tylko dobór wersji z palcami otwartymi lub zamkniętymi oraz odpowiadającego nam koloru. Współcześnie oferowane rajstopy uciskowe są bardzo wytrzymałe, jednak zaleca się ich wymianę po okresie około 6 miesięcy ze względu na możliwe rozciągniecie, które skutkuje spadkiem siły ucisku, a tym samym prowadzi do obniżenia ich zdrowotnych właściwości.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 67 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Firma i oferowany towar godny polecenia
2024-01-03
Jestem bardzo zadowolona z obsługi, a zwłaszcza bardzo dziękuję Pani z obsługi klienta, która pomogła mi w doborze produktów. Pełen profesjonalizm. Polecam w 100%.
pixel