Pończochy przeciwżylakowe

ilość znalezionych towarów: 71

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wybór najlepszych pończoch przeciwżylakowych, które są obecnie najpopularniejszymi produktami, zalecanymi przez lekarzy spośród wszystkich medycznych wyrobów uciskowych - kompresyjnych. Dobrze dobrana pończocha przeciwżylakowa - uciskowa - gwarantuje nam codzienną pomoc w pracy naszego dolnego układu żylnego, wspomaga zwrotny przepływ krwi do serca, zmniejsza uczucie ciężkich nóg, ogranicza możliwość rozrostu żylaków czy chroni przed epizodem zakrzepowym.

 

Wybierając właściwe pończochy przeciwżylakowe powinniśmy kierować się w pierwszym względzie ich stopniem kompresji czyli medyczną klasą ucisku. Wyrobu pierwszej grupy to wyroby profilaktyczne i są one kierowane do osób bez poważnych problemów żylnych. Zalecane są w profilaktyce antyżylakowej, siedzącej lub stojącej pracy czy przy siedzącym trybie życia. Ich siła ucisku jest określana jako lekka i nie przekracza poziomu 20 mmHg, czyli jednostek siły kompresji.

Pończochy 1 stopnia kompresji są zapisywane osobom w lekkich przypadkach żylakowatości, niewydolności żylnej czy ogólnego uczucia ciężkich nóg. Zalecane są również często jako środek zapobiegawczy kobietom w okresie ciąży.

 

2 stopień kompresji czyli pończochy w 2 klasie ucisku, to wyroby określane jako średnie o sile nie przekraczającej 32 mmHg. Ich stosowanie jest zalecane przy większych problemach z żylakami, dużej niewydolności żylnej czy po epizodzie zakrzepowym. Również po zabiegu usuwania żylaków, skleroterapii, zalecane są pończochy tego stopnia ucisku.

 

Są również wyroby o silniejszym ucisku w 3 a nawet 4 klasie, jedna są one w tzw. silnym stopniu kompresji i zapisywane są sporadycznie. Co do samych pończoch, to najpopularniejsze są modele z opaską samonośną, w kolorach beżowym i czarnym, dostępne zarówno w wersji bez palców jak i z palcami zamkniętymi. Przewagą pończoch nad podkolanówkami jest większy obszar wywierania stopniowanego ucisku oraz bardziej kobiecy wygląd, jednak są również modele kierowane również do mężczyzn. Co do samych modeli, to najpopularniejsze są produkty takich firm jak Sigvaris, Aries i Medi Mediven, które są znane i cenione od wielu lat na rynku medycznych wyrobów uciskowych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 67 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-30
Zakup w sklepie oceniam bardzo pozytywnie Na bieżąco była podawana informacja o statusie zamówienia
2024-01-28
wszystko ok
pixel