PODKOLANÓWKI UCISKOWE - PRZECIWŻYLAKOWE

ilość znalezionych towarów: 66

Podkolanówki uciskowe to najpraktyczniejsze i najczęściej wykorzystywane w profilaktyce dolnych naczyń krwionośnych wyroby uciskowe. Podobnie jak medyczne pończochy czy rajstopy  są one pełnowartościowymi produktami terapeutycznymi, jednak ich działanie ogranicza się tylko do łydki, czyli naszej głównej pompy dolnego układu krwionośnego. Są często wykorzystywane przy schorzeniach żylakowych, po skleroterapii, niewydolności żylnej czy profilaktyce zakrzepicy. Uciskowe podkolanówki są polecane zwłaszcza dla kobiet pracujących w pozycji siedzącej lub stojącej oraz długo i często odbywających podróże samochodem, samolotem lub pociągiem. Jest to podstawowy środek profilaktyki zakrzepowej, który poprzez stopniowaną siłę ucisku ściska nam delikatnie żyły powierzchniowe, sprawiając zwiększone ciśnienie zwrotne krwi z nóg w górę układu krwionośnego do serca, chroni i wspomaga w pracy nasze zastawki żylne oraz wzmacnia nasze mięsie łydkowe, które są naturalną pompą tłoczącą krew w górę. Wszystko odbywa się w sposób niezauważalny i całkowicie bezbolesny, gdyż stopień siły ucisku jest tak dobrany, że praktycznie w produktach zarówno 1 czy 3 klasy ucisku, po chwili zapominamy, że mamy założoną podkolanówkę uciskową i funkcjonujemy całkowicie normalnie bez uczucia dyskomfortu. Również ich zakładanie i zdejmowanie jest bardzo proste i już po pierwszej próbie przekonamy się, że czynność ta nie sprawia nam praktycznie żadnego trudu.

 

Wyroby te dzielimy na profilaktyczne oraz o stopniowanej sile ucisku, określonej według klas siły ucisku od CCL1, CCL2 po CCL3. Profilaktyczne podkolanówki o niskiej sile kompresji są przeznaczone dla osób ze zdrowym układem krwionośnym, które chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo oraz komfort w czasie długiego siedzenia, stania lub długich podróży i nie wymagają one dodatkowego zalecenia ze strony lekarza. Skutecznie niwelują one uczucie ciężkich nóg oraz możliwe obrzęki w okolicach kostek, chroniąc i wspomagając nasz układ krwionośny. Drugim typem są te o stopniowanej sile ucisku według klas od 1 do 3. Są to produkty grupy medycznej i są zalecane przez lekarza w przypadku terapii dolnych naczyń krwionośnych, od terapii żylakowych po profilaktykę zakrzepową. Dobór właściwej klasy - stopnia siły ucisku - zależy od decyzji lekarza, jednak najczęściej zalecane są produkty 1 i 2 klasy, które charakteryzują się uciskiem opisanym jako lekki lub średni, rzadziej 3 stopnia ucisku CCL3, które są określane jako produkty o ucisku silnym. Praktycznie wszystkie medyczne podkolanówki o określonej dokładnie klasie kompresji, występują w wersji z otwartymi lub zamkniętymi palcami oraz w wielu konfiguracjach kolorystycznych, jednak kluczowy jest dobór właściwego rozmiaru podkolanówek, dokładnie dopasowanych do obwodu naszej nogi. Pomiaru dokonujemy zwykle rano, zaraz po przebudzeniu i mierzymy dokładnie odwód nad kostką oraz w najgrubszej części łydki. Dalej określamy jej długość na podstawie pomiaru naszej nogi od ziemi do miejsca pod kolanem i pozostaje nam już tylko zakup właściwego, dokładnie dobranego z tablą rozmiarów wyrobu uciskowego o określonym dla nas stopniu medycznego ucisku.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-22
Bardzo profesjonalna obsługa klienta. Przy moim indywidualnym zamówieniu, wszystko otrzymałam zgodnie z oczekiwaniem. Przesyłkę otrzymałam w terminie, zgodnie z informacją przy zamówieniu. Poza tym byłam na bieżąco informowana o statusie realizacji. Wszystko super! Polecam.
2024-01-03
Jestem bardzo zadowolona z obsługi, a zwłaszcza bardzo dziękuję Pani z obsługi klienta, która pomogła mi w doborze produktów. Pełen profesjonalizm. Polecam w 100%.
pixel