POŃCZOCHY UCISKOWE NA ŻYLAKI

ilość znalezionych towarów: 71

Pończochy uciskowe to jedne z najchętniej i najczęściej wybieranych przez kobiety produktów uciskowych o stopniowanej sile ucisku. Dzielimy je generalnie na pończochy profilaktyczne, które nie wymagają zalecenia ze strony lekarza oraz na medyczne pończochy uciskowe, które zostały podzielone według stopnia ucisku, czyli siły kompresji danej pończochy. Rozróżniamy aż 4 stopnie ucisku i są to klasa 1 o sile ucisku od ok. 15 do 21 mmHg w normie CCL1, następnie 2 stopień ucisku CCL2 w zakresie od 23 do 32 mmHg, 3 stopnień ucisku CCL3 o sile od 35 DO 46 mmHg oraz najwyższa klasa 4, są to produkty zwykle na specjalne zamówienie i rzadko przepisywane o bardzo silnym ucisku, przekraczającym 46 mmHg. Najczęściej przepisywanymi i zalecanymi pończochami uciskowymi są te w 1 i 2 klasie, czyli o stopniu ucisku lekkim lub średnim. Stosowane są one często w profilaktyce lub terapii przeciwżylakowej, po skleroterapii, przy zapalnych schorzeniach żył czy też w profilaktyce przeciwzakrzepowej dla tzw. chodzących pacjentów.

Wykorzystywane są również w profilaktyce dla kobiet w okresie ciąży. Same medyczne pończochy o stopniowanym ucisku dzielimy na te klasyczne, czyli zapinane do paska oraz najczęściej wybierane modele, tzw. samonośne, które są wykończone opaską z koronki lub gładkiej lamówki, pod którą umieszczono silikonowe paski lub guziczki, które przeciwdziałają samoistnemu zsuwaniu się takiej pończochy z uda. Dodatkowo producenci proponują nam modele z palcami otwartymi lub zamkniętymi, a wybór rozwiązania zwykle zależy od naszych osobistych preferencji. Obecnie praktyczne każda oferowana na rynku pończocha uciskowa jest bardzo komfortowa w codziennym używaniu, praktyczna i wytrzymała, chroniąc nas przed żylakami, puchnącymi nogami czy zakrzepami. Zaleca się ich wymianę po okresie maksymalnie 6 miesięcy noszenia, gdyż wraz z naturalnym zużyciem pończochy następuje jej rozciąganie, co ma wpływ na obniżanie wartości kompresji, czyli stopnia siły ucisku, a co za tym idzie, również jej terapeutycznego wpływu na nasz układ krwionośny. W naszej ofercie znajdują się modele profesjonalnych pończoch uciskowo - kompresyjnych od najlepszych i certyfikowanych europejskich firm, zaczynając od włoskiej marki Relaxsan, czeskiej Aries po niemiecką markę medycznych produktów premium, czyli firmę Medi ze swoją słynną serią Mediven.

Pamiętajmy, że przepisane przez lekarza pończochy w określonym stopniu ucisku można traktować jak lekarstwo, gdzie zalecana siła kompresji jest jak odpowiednio dobrana dawka leku. Dlatego zawsze kierujmy się zaleceniami lekarza i ubierajmy uciskowe pończochy codziennie rano, aby maksymalnie zwiększyć skuteczność terapii naszych dolnych naczyń krwionośnych, zarówno w terapii przeciw żylakom jak i innym schorzeniom nóg.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Firma i oferowany towar godny polecenia
2024-01-03
Jestem bardzo zadowolona z obsługi, a zwłaszcza bardzo dziękuję Pani z obsługi klienta, która pomogła mi w doborze produktów. Pełen profesjonalizm. Polecam w 100%.
pixel