Podkolanówki przeciwżylakowe o stopniowanym ucisku

ilość znalezionych towarów: 73

Trafiając do lekarza, zwykle po raz pierwszy słyszymy wtedy czym są i jakie mają działanie podkolanówki przeciwżylakowe, nazywane również jako skarpety przeciwżylakowe. W naszym sklepie jest dostępny pełen przegląd najlepszych z dostępnych obecnie na rynku wyrobów uciskowych z działu podkolanówek przeciw żylakowych. Te medyczne wyrobu o stopniowanej klasie ucisku czyli stopniu kompresji, to bazowy i najwygodniejszy sposób na codzienną profilaktykę naszych nóg i żył. Poprzez wsparcie naszej naturalnej pompy łydkowej oraz ogólną kompresję żył powierzchniowych oraz zwiększenie wydajności zastawek żylnych te produkty mają zbawienny wpływ na nasze nogi i cały układ żylny.

 

Podkolanówki i skarpetki przeciw żylakom dzielimy na kilka grup poprzez siłę ucisku, czyli stopień kompresji. I tak, produkty profilaktyczne są przeznaczone do stosowania przez osoby zdrowe, bez zalecenia lekarskiego do stosowania tych wyrobów, które chcą wzmocnić swój układ żylny i zapobiec przyszłemu powstawaniu żylaków. Zaleca się je przy odczuwaniu obolałych i opuchniętych nóg oraz przy pojawiających się tzw. pajączkach. Ich stopień kompresji jest lekki i nie przekracza zwykle 18 - 20 mmHg

 

Wyroby uciskowe 1 stopnia kompresji, czyli klasie ucisku, są zalecane zwykle przez lekarzy w lekkich przepadkach niewydolności żylnej i początkowych stadiach żylaków. Ich ucisk również jest określany jako lekki, lecz produkty w pierwszej klasie mają dokładnie określony, stopniowany ucisk w maksymalnym zakresie do 21 mmHg.

 

Podkolanówki antyżylakowe 2 stopnia kompresji są zalecane w przypadkach cięższych, przy mocno rozwiniętych żylakach, po operacji żylaków, po epizodzie zakrzepowym czy też przy silnej niewydolności żylnej. Wybór konkretnego produktu oraz klasy kompresji musi być zawsze poprzedzone konsultacją lekarską.

 

Same żylaki, czyli rozciągnięte żyły, powodują niedomykanie się zastawek, które odpowiadają są skuteczny powrót krwi przez żyły do serca. Noszenie dobrze dobranej podkolanówki wspomaga pracę zastawek i wywołuje duży wpływ na jakość i komfort codziennego życia. Można je kupić w praktycznie dowolnym kolorze, w wersji z palcami zamkniętymi, jako klasyczne skarpetki przeciwżylakowe, lub w wersji bez palców, idealnych np. latem. Kluczowe przy zakupie wyrobu jest dobór właściwego rozmiaru, dlatego dokładnie zmierzmy nogę nad kostką oraz w łydce, a następnie dokładnie dopasujmy do tabeli produktu, gdyż tylko zakup kolanówki we właściwym rozmiarze będzie miało właściwy wpływ na stan naszych żył.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 67 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-28
wszystko ok
2023-10-20
Wszystko Ok Dziękuję i Pozdrawiam
pixel