MĘSKIE PRZECIWŻYLAKOWE POŃCZOCHY UCISKOWE

ilość znalezionych towarów: 47

Męskie pończochy uciskowe to modele kierowane do mężczyzn z problemami i schorzeniami dolnych naczyń krwionośnych, żylakami lub po skleroterapii lub po epizodach i w profilaktyce zakrzepowej. Są również modele często określane również jako unisex, czyli kierowane zarówno do mężczyzn jak i do kobiet. Męska pończocha uciskowa charakteryzuje się stonowanym wyglądem bez ozdobników i gładką opaską samonośną, wykończoną lamówką z silikonowymi guziczkami, utrzymującymi pończochę we właściwej pozycji na nodze. Są to produkty w znacznym stopniu przyczyniające się poprawy stanu naszych dolnych naczyń krwionośnych oraz ich zastawek, a wszystko dzięki właściwie dobranej sile kompresji na powierzchniowe naczynia krwionośne z których krew kieruje się do naczyń głębokich i zwiększa siłę zwrotnego biegu krwi z nogi w górę układu krwionośnego. Taka uciskowa pończocha stymuluje również nasze mięśnie w łydce do lepszej pracy i ogólnego wzmocnienia siły i kondycji, a to właśnie łydka odgrywa rolę naszej zwrotnej pompy krwi z nogi w górę do serce.To wszystko zapobiega zastojom krwi w nogach i chroni przed udarem czy np. żylakom, dlatego są to jednocześnie męskie pończochy przeciwżylakowe.

 

Wszystko to sprawia poprawę kondycji naszych dolnych naczyń krwionośnych, wspomaga pracę zastawek żylnych, których rolą jest blokowanie krwi płynącej w górę do powrotu w dół nogi, tym samym przeciwdziała zastojom żylnym, poprawia nasz komfort i bezpieczeństwo. Pończochy uciskowe sprawdzają się u mężczyzn zarówno w profilaktyce obrzęków i uczucia ciężkich nóg oraz przy terapii wielu schorzeń dolnego układu krwionośnego. Produkty uciskowe są szczególnie polecane dla mężczyzn długo i często siedzących lub stojących, np. przez charakter ich pracy jak i tych często spędzających czas w podróży, zarówno samochodem, samolotem, pociągiem czy autobusem. Wszystkie okoliczności w których jesteśmy w pewnym sensie unieruchomieni i nasza naturalna pompa zwrotna, jaką jest łydka i praca jej mięśni, nie może normalnie pracować w trakcie chodzenia, wszędzie tam zalecane jest korzystanie z pończoch lub innych produktów uciskowych, które po części rekompensują pracę mięśni łydki i chronią nasze naczynia krwionośne.

 

Noszenie męskich pończoch uciskowych na żylaki nie jest bolesne ani uciążliwe, gdyż poprawnie dobrana pończocha uciskowa nie wywołuje żadnego uczucia dyskomfortu, a po jej założeniu już po chwili zapominamy o jej istnieniu. Dzięki obecnie stosowanym rozwiązaniom technologicznym pończochy uciskowe są miłe w dotyku i wytrzymałe i zapewniają nam komfort termiczny nie przegrzewając nogi. Dobór właściwego produktu uciskowego każdy mężczyzna powinien skonsultować z lekarzem, zarówno co do jego typu (podkolanówki, pończochy czy rajstopy uciskowe) oraz przede wszystkim co do siły ucisku, czyli klasy kompresji. Są trzy główne i najczęściej zalecane mężczyznom stopnie uciskowe: 1 stopień ucisku stosowany w profilaktyce i lekkich stanach schorzeń żylnych, 2 stopień ucisku określany jako ucisk średni, stosowany często w terapii żylaków, po skleroterapii lub epizodach zakrzepowych oraz 3 stopień ucisku, określany jako silny, lecz najrzadziej stosowany.

 

Kluczową rolą jest dobór rozmiaru produktu uciskowego, gdzie po zmierzeniu obwodów nogi w określonych miejscach, takich jak np. nad kostką, w łydce i udzie plus długość pończochy mierzona według długości nogi do najwyższego punktu pomiaru w udzie, dobieramy rozmiar właściwej pończochy, uważając aby żaden z rozmiarów nie przewyższał lub był poniżej zakresu określonego przez producenta. Dobór właściwej dla mężczyzny pończochy uciskowej oraz gwarancja jej skutecznego działania opiera się przede wszystkim na zachowaniu norm siły ucisku w określonych miejscach nogi, zgodnie z tabelą rozmiarów producenta. Dalej możemy wybrać model z palcami otwartymi, czyli bez palców, lub zamkniętymi, gdzie te otwarte są wybierane często np. na okres letni, a zamknięte na okres zimowy, chyba że posiadamy dokładne zalecenie lekarskie co wykończenia pończochy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 66 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-06
Szybko i zgodnie z zamówieniem
2023-10-20
Wszystko Ok Dziękuję i Pozdrawiam
pixel