Produkty uciskowe poprawiające krążenie krwi w nogach w czasie podróży.

2016-08-31Podkolanówki uciskowe dla podróżujących Aries - sklep flobo


Czyli jak zadbać o krążenie krwi w nogach w czasie podróży
samolotem, samochodem, czy pociągiem.


Nawet jeśli - jeszcze - nie zdiagnozowano u nas żadnych problemów z krążeniem krwi w nogach, warto przeciwdziałać i zapobiegać zawczasu. Problemy z krążeniem krwi w kończynach dolnych są bardzo "popularne" z dwóch względów, po pierwsze naczynia żylne umiejscowione w nogach znajdują się najdalej od serca i są stosunkowo nieduże (w porównaniu z żyłami znajdującymi się bliżej serca), a po drugie dlatego, że większość z nas niestety prowadzi siedzący tryb życia - przede wszystkim ma siedzącą lub stojącą pracę, a często także taką, gdzie często trzeba się przemieszczać samochodem, pociągiem, czy samolotem. Czasami może nam się nawet wydawać, że jesteśmy bardzo "zabiegani", "w ciągłym ruchu", ale to wcale nie musi oznaczać, że faktycznie się ruszamy, i nie musi być równoznaczne z odpowiednią porcją ruchy w ciągu dnia. Jak pomóc naszym nogą, aby sprawnie funkcjonowały, nie bolały i nie puchły w ciągu dnia? Co zrobić jeśli zmuszeni jesteśmy dużo podróżować i większość czasu spędzamy siedząc w samochodzie lub samolocie? Warto zadbać o siebie i zastosować lecznicze kompresyjne podkolanówki do samolotu.


Dziś przedstawiamy produkt czeskiej firmy Aries - podkolanówki uciskowe z bawełny AVICENUM 310.
Są to podkolanówki lecznicze zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, idealne dla wszystkich, którzy często podróżują, a ich podróże potrafią być czasochłonne. Nie ważne, czy jest to godzina, czy kilka godzin w samochodzie, czy może krótki lot samolotem - w taką podróż warto wybrać się w podkolanówkach uciskowych 1 stopnia ucisku. Produkty lecznicze uciskowe powinniśmy stosować bez względu na czas trwania podróży - ważne jest to, aby wspomóc żyły w tłoczeniu krwi w kierunku serca zawsze wtedy, kiedy siedzimy z opuszczonymi nogami. Codzienna 30 /45-minutowa podróż samochodem do pracy w biurze i z powrotem? Wypad na wakacje autokarem - np. kilkanaście godzin do słonecznej Hiszpanii? Wylot samolotem do ciepłych krajów unieruchamiający nas na kilka godzin? Tak! To właśnie te sytuacje! Wszędzie tam gdzie przestajemy się ruszać na dłużej niż godzina, warto zastanowić się nad wdrożeniem profilaktycznych podkolanówek lub pończoch uciskowych. 

Główne cechy i zalety podkolanówek dla podróżujących Aries to:
  • 1 ? kompresji inaczej oznaczany jako CCL1 o sile 18-21 mmHg - jest to ucisk przewidziany dla osób z drobnymi problemami z żylakami, z problemami tzw. ciężkich nóg - kiedy pod wieczór po powrocie z pracy nogi bywają ciężkie i lekko opuchnięte, a przede wszystkim są to podkolanówki dla osób, które podróżują środkami komunikacyjnymi - samochodem, pociągiem, samolotem, a więc przez dłuższy czas pozostają w bezruchu
  • przyjemne w dotyku i noszeniu - Aries zastosował tu 60% bawełny, dzięki czemu podkolanówki uciskowe Avicenum 310 ograniczają ryzyko reakcji alergicznej na włókno sztuczne
  • wykończenie Sanitized? Silver to gwarancja podwyższonej higieny - jony srebra zapobiegają rozmnażaniu się mikroorganizmów i przeciwdziałają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu
  • wykończenie tych podkolanówek sprawia, że są idealne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn; materiał jest grubszy, prążkowany przez co bardziej wytrzymały i odporny na zniszczenie podczas noszenia; podkolanówki dostępne są też w kilku kolorach
  • podkolanówki Aries dla podróżujących są też łatwe w doborze rozmiaru, bo wybiera się ją tak jak klasyczne skarpetki według rozmiaru stopy - nie ma konieczności mierzenia obwodów kostki, ani łydki.

Warto pamiętać o założeniu takich leczniczych podkolanówek zawsze wtedy, kiedy pozostajemy w długim bezruchu. Nasze nogi będą nam wdzięczne - stopniowa kompresja (100 % w kostce i 70 % w łydce) sprawi, że powrót krwi w kierunku sera będzie bardziej sprawny, a więc krążenie krwi w nogach poprawi się, co z kolei przyczyni się do lepszego stanu naszych żył, ale także komfortu życia - wieczorem nogi nie będą boleć, a obrzęki znikną.

Dodatkowo będą w podróży nie zapominajmy o ruchu. Jeśli jedziemy samochodem, zatrzymajmy się co godzinę i wykonajmy kilka ćwiczeń, takich jak wspięcie na palcach, przysiad, przejdźmy się po parkingu. Jeśli siedzimy w pociągu, wstańmy i przejdźmy się po wagonach. W samolocie, czy autokarze możemy również przejść się do WC, albo przynajmniej wykonań kilka ćwiczeń stopami na siedząco np. ruszać palcami, wspinać się na palce i pięty, napinać mięśnie łydek. Warto również pić, nawadniać się i na czas podróży nie zakładać obcisłych ubrań, które mogłyby utrudniać przepływ krwi.


Aries podkolanówka uciskowa Avicenum 310  Podkolanówka lecznicza Aries dla podróżujących
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 67 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-22
Bardzo profesjonalna obsługa klienta. Przy moim indywidualnym zamówieniu, wszystko otrzymałam zgodnie z oczekiwaniem. Przesyłkę otrzymałam w terminie, zgodnie z informacją przy zamówieniu. Poza tym byłam na bieżąco informowana o statusie realizacji. Wszystko super! Polecam.
2024-01-03
Jestem bardzo zadowolona z obsługi, a zwłaszcza bardzo dziękuję Pani z obsługi klienta, która pomogła mi w doborze produktów. Pełen profesjonalizm. Polecam w 100%.
pixel