Produkty uciskowe dla alergików

2017-04-13

Zarówno niemiecka firma Medi, jak i szwajcarska Sigvaris oferuje swoim klientom pończochy uciskowe bez silikonu. Są to pończochy dla tych osób, które ze względu na bardzo wrażliwą i delikatną skórę nie mogą nosić samonośnych pończoch, w których stosowane są lamówki wykończone silikonowymi wypustkami.

Dla osób z tego typu alergią marka Medi zaproponowała dwa rozwiązania.
Pierwszym jest uciskowa pończocha tradycyjna przypinana do paska. Pończocha taka nie posiada klasycznej, samonośnej lamówki, a po prostu wykończenie z materiału, z którego uszyto pończochę. Aby móc nosić taki produkt należy wyposażyć się w specjalny pas do pończoch. W zależności od tego, czy nosimy pończochę na jednej, czy obu nogach, możemy wybrać pas z dwoma lub czterema  tzw. żabkami. Sposób noszenia takiego produktu uciskowego jest prosty - pończochę naciągamy na nogę, a następnie jej pogrubione zakończenie mocujemy żabkami do zapiętego w pasie, paska.


W ofercie Medi tego typu pończochy znajdziemy w serii podstawowej, najbardziej uniwersalnej i cenionej przez klientów - Mediven Plus. Pończocha dostępna jest w trzech klasach ucisku: CCL1, CCL2 i CCL3. Dodatkowo panie mogą również skorzystać z tego typu produktów w serii Mediven Elegance (klasa ucisku 1 i 2).


Medi Uciskowa Pończocha do Paska


Dla tych, którzy wolą nowocześniejsze rozwiązania Medi proponuje pończochy z paskiem na prawą i lewą nogę. Taka pończocha posiada materiałową, przedłużoną część zakrywającą bok (biodro) i zintegrowany pas, który przeciągnięto przez w/w przedłużenie. Pas zapina się na rzep. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które noszą (mają przepisaną przez lekarza) tylko jedną pończochę.

Pończochy z paskiem to Mediven Plus i Mediven Forte. W przypadku serii Mediven Plus dostępne są wszystkie klasy ucisku, w przypadku serii typowo medycznej, stosowanej w cięższych problemach żylnych - Mediven Forte, możemy kupić taką pończochę w klasie 2 i 3.
Należy pamiętać, że pończocha z paskiem sprzedawana jest jako pończocha pojedyncza i zawsze należy zwrócić uwagę, na której nodze będzie noszona: prawej, czy lewej - taki bowiem podział znajdziemy w przypadku tego typu uciskowych pończoch.

Medi Uciskowa Pończocha na Pasku

Podobne rozwiązanie posiada w swej ofercie marka Sigvaris. Tu również możemy wybrać medyczną pończochę uciskową na lewą lub prawą nogę. Taka pończocha wyposażona jest w pasek, który podzielono na część zintegrowaną z pończochą i przedłużenie doczepiane do tego paska za pomocą rzepa.

Pończocha uciskowa Sigvaris Cotton na jedną nogę z przypięciem do paska:

Uciskowa pończocha do paska Sigvaris
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 67 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-06
Szybko i zgodnie z zamówieniem
2023-10-13
Szybka realizacja zamówienia, miła obsługa. Polecam
pixel